Nowocześnie zaprojektowana nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z najważniejszych produktów marki Energoel

Nowocześnie zaprojektowana nagrzewnica indukcyjna IHM jako jeden z czołowych produktów marki Energoel dobierana jest głównie ze względu na wszechstronne cechy. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie przeznaczone jest do nagrzewania indukcyjnego, o udostępnionych mocach w zależności od wytypowanego modelu: 3kW, 6kW, 12kW i 20kW. Częstotliwość pracy w nagrzewnicy to od pięćdziesięciu do ośmiuset kHz. W takim wypadku też sporo zależy od ustawień.

Urządzenia podanej firmy, zaliczające się w skład serii IHM mogą być wyposażone w wyjście do kierowania przyciskiem nożnym lub we wbudowany interfejs z wyjściami oraz wejściami cyfrowymi. Są one dedykowane do pracy ze sterownikami PLC oraz z systemami zaliczanymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają niewielkie wymiary, a głowice wzbudników upraszczają montaż w obowiązujących systemach automatyki, liniach produkcyjnych oraz na manipulatorach robotów przemysłowych.

Szczegółowa specyfikacja urządzenia umieszczona jest pod linkiem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a o ile klient chciałby się dowiadywać więcej, może także konsultować się ze sprzedawcami. Przykładowe aplikacje, w jakich można zastosować nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików oraz hartowanie indukcyjne. Dla kupujących udostępnione są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym a także o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to efektywna metoda nagrzewania i topienia metalu znajdująca zastosowanie w licznych procesach o przeznaczeniu przemysłowym.

Doświadczeni inżynierowie zajmują się wykonaniem linii technologicznych, w których najważniejszym elementem są nagrzewnice. To one odpowiadają za trwałość oraz użyteczność maszyn. Poza przemysłem nagrzewnice można także zastosować w laboratoriach. Wdrażana w firmie energoelektronika umożliwia opracowanie innowacyjnych maszyn, o imponującej sprawności energetycznej.